En güncel ve ayrıntılı fan seçimi

Seçtiğiniz fanın detaylı dokümanını bilgisayarınıza indirin ya da projenizle sisteme kayıt olup seçtiğiniz çok sayıda fanı tek bir belgede indirin.

Quiet Mark

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan UK Noise Abatement Society (İngiltere Gürültüyü Azaltma Derneği) ile ilişkili olarak 2012 yılında kurulmuş uluslararası bir onay ve ödül programıdır.

Global ölçekte kendi alanındaki tek ödül programı olan Quiet Mark, ürünlerde mükemmel akustik tasarımın sembolüdür.

Quiet Mark’ın Amacı Nedir?

Günlük hayatta kullanılan makinelerin ve uygulamaların tasarımında gürültüyü düşürmeyi öncelik haline getirmeleri için dünya genelindeki kurumları cesaretlendirmeyi ve gürültü problemlerine çözüm bulmayı amaçlar.

Quiet Mark Ne Yapar?

Quiet Mark tüketiciler ve endüstriler için evrensel bir sembol ve destek sistemi getirir. Herkesin yararına olacak şekilde işitsel çevrenin finansal dönüşümü için bir araçtır.
Tüketicilerin daha sessiz ürünleri tanıyabilmeleri için güvenilir ve bağımsız bir şema sunar.

Neden Quiet Mark??

“Saç kurutma makinesinin sesi yüzünden bebeğimin ağladığını duyamıyorum.”
Quiet Mark, Noise Abatement Society’nin ulusal gürültü yardım hattına gelen şikayetler ve evde her gün kullanılan araçların ve uygulamaların aşırı ses seviyelerinin oluşturduğu kaygılar üzerine doğdu.

Dünya Sağlık Örgütünün Araştırmasına Göre;
Çevresel gürültü bir stres unsurudur. Geceleri uyurken bizi rahatsız eder ve gündüzleri sinirimizi bozar. Kronik ve yoğun bir sinir bozukluğu, sağlık problemlerine yol açar. Bu yüzden etrafımızı saran makineleri seçerken dikkatli davranmamız çok önemli.

İstenen ürün ve uygulama yalnızca güzel görünmemeli, aynı zamanda verimli olmalı ve tatmin edici bir ses kalitesine sahip olmalı. Aynı işleve sahip ürünler arasında büyük ses seviyesi farkları olabiliyor.

Quiet Mark, bağımsız uzman değerlendirmeleriyle ürün kategorileri içinde ses seviyeleri konusunda daha bilinçli tercihler yapabilmemizi sağlar.

Quiet Mark’lı Ürünler