Soler & Palau Ventilation Group

Tarihçemiz

Biz projemize her zaman inandık ve onu inanarak gerçekleştirdik. Gerçeklik sınırlarını aşınca, bir ekip haline geldik. Çalışanlarımızın davranışlarının ve bilgilerinin, geleceği inşa edeceğini gösterdik.

Soler&Palau, 1951 yılında Mühendis Eduard Soler ve Mühendis Josep Palau tarafından kuruldu. Kuruluşunu izleyen ilk yıllarda Soler&Palau Ventilation Group’u sınırlarının ötesine taşıyıp küresel bir boyut kazanması için büyük bir kararlılıkla durmadan çalıştık. Projemizde daha önce yer almış ve hala yer almakta olan insanlarla bu yolu yürümekten gurur duyuyoruz.

Uluslararası Konumumuz

Soler&Palau, kurulduğu günden bu yana sürekli büyüyerek önce ana tesislerini çoğaltmış, ardından dünya genelinde bağlı şirketler kurup diğer şirketleri bünyesine katmıştır. Bu başarımızın anahtarlarından ikisi, küresel felsefemiz ve yerel politikalarımızdır. Çünkü yerel pazarları en iyi bu pazarlar ile doğrudan temas halinde olan profesyoneller bilir.

Prensiplerimiz

Müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımızın Soler&Palau olarak bizi havalandırma sistemlerinde bir dünya lideri olarak tanımaları için gayret ediyoruz. Tarihimiz ve kurumsal kültürümüzle gurur duyuyoruz. Köklerimizden kopmadan büyüme ve gelişme kaydetmeye kararlıyız.

Markamız

S&P markamız; personelimiz, kalitemiz, güvenilirliğimiz ve yeniliklerimiz sayesinde dünya çapında tanınmayı başarmıştır. S&P’yi oluşturan ve bugüne kadar koruduğu felsefi ilkeleri şunlardır:

Şirkete Ait Teknoloji: S&P projesinin, zaman içinde güçlenip pekişmesi için taklitçi rekabetten kaçınıp yaratıcılığa ve ayırt edici ürünler sunmaya dayanması gerekliydi. S&P bugüne değin 80 patent, 20’den fazla endüstriyel model ve 120’yi aşkın faydalı modeli tescil ettirmiştir.

Tasarım ve Konsept Geliştirme

Günümüzde sadece güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmek yeterli değildir. Hem aerodinamik hem de akustik açıdan enerji tasarrufu ile ürün verimliliği, ürünlerimizin tasarımı için temel dayanaklardır. Bu bakımdan, dünya çapında gelişmemize yardımcı olan en gelişmiş aerodinamik simülasyon yazılımlarından ve diğer teknolojik araçlardan yararlanıyoruz.

Üretim

Fan tasarımı ve üretimindeki 50 yılı aşkın deneyimimiz süresince üretim süreçlerimizin temeli olan çeşitli teknoloji türlerinde güçlü bir hakimiyet kazandık.

Bugün üretimimizin anahtarı olarak gördüğümüz teknolojide sürekli olarak gelişmeye odaklanıyoruz. Uzmanlık ile esneklik arasında iyi bir denge, üretim yöntemlerimizin, her özel pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak, hızlı ve etkili hizmetle teslimatı yapılan, en yüksek katma değere sahip ürünlerin üretimine yoğunlaştığını ifade etmektedir.

Dağıtım ve Lojistik

Lojistik sistemimiz, ürünlerimizi müşterilerimize en kısa sürede ulaştırabilecek düzeydedir. Soler&Palau Ventilation Group, ürünlerinin dünya çapında dağıtımını yapabilecek yerel lojistik ağa sahip sayılı birkaç şirketten biridir. Soler&Palau’ya bağlı depolar veya diğer özel dağıtım partnerlerimiz aracılığıyla, taleplere hızlı bir şekilde yanıt verip, ürünlerimizi küresel müşteri ağımıza yerelden teslim edebilmekteyiz.

Kalite

Kurulduğu günden beri kalitenin başarıyı garanti etme yolu olduğuna inanan Soler&Palau Ventilation Group, ilkesel olarak işin her alanında en yüksek kalite standartlarına ulaşmak için çaba gösterir. Soler&Palau, 1989 yılında İspanyol Standardizasyon ve Belgelendirme Kurumu AENOR’dan belge alan ilk İspanyol şirket olmuştur. Grubun bütün üretim tesisleri şu anda ISO-9001 belgesine sahiptir. Ayrıca yüksek sıcaklık ve ATEX gibi birçok farklı özel uygulama ürünleri için kalite sistemlerimiz de onaylıdır.

Dayanıklılık ve Çevre

Günümüzde sadece güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmek yeterli değildir. Hem aerodinamik hem de akustik açıdan enerji tasarrufu ile ürün verimliliği, ürünlerimizin tasarımı için temel dayanaklardır. Bu bakımdan, dünya çapında gelişmemize yardımcı olan en gelişmiş aerodinamik simülasyon yazılımlarından ve diğer teknolojik araçlardan yararlanıyoruz.

Sertifikalar

Şirketlerin usulüne uygun faaliyetleri ile ürünlerini onaylayacak sertifika ve belgeleri veren çok sayıda ulusal ve uluslararası kuruluş bulunmaktadır.

Bu kuruluşlar arasında, tüm endüstriyel ve hizmet sektörlerindeki standardizasyon ve belgelendirmeye (S&C) adanmış İspanyol Standardizasyon ve Belgelendirme Kurumu (Aenor); uluslararası düzeyde ise elektrik ve elektronik haricinde tüm endüstriyel alanlarda (hem ürünler hem de hizmetlere yönelik) üretim, ticaret ve iletişimde uluslararası standartları teşvik eden Uluslararası Standardizasyon Örgütü ISO yer almaktadır.

Prestijli Projeler

Soler&Palau Ventilation Group olarak güvenilirliğimiz, dünya çapındaki varlığımız, teknik desteğimiz ve mükemmeliyetçi anlayışımızla birleşince, dünyada ki bütün profesyonel mühendislik bölümlerinin, dağıtımcıların ve tesisatçıların güvenini kazanmamızı sağladı. Soler&Palau Ventilation Group’a duyulan güven, dünyanın her yerinde birçok prestijli yapı projesinde fanlarımızın kullanılmasını sağladı.

AR-GE Merkezleri

Araştırma & Geliştirme, rekabet üstünlüğü sağlamada önemli bir etken.

Soler&Palau Ventilation Group, sıklıkla ortak bir platformdan elde edilen ürünleri geniş bir yelpazede üretmektedir. Bu ortak ürün platformu, daha sonra tüm yerel pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanmaktadır. Bu nedenle, her bölgenin özel ihtiyacına veya yasal çerçevesine göre ürün araştırmak ve geliştirmek için her alanda AR-GE merkezleri kurulmuştur.

Geleceğin Havalandırma Sistemlerini Geliştirmek

Grubun güçlü yönlerinden biri yeni projeler üretecek kapasitesinin olmasıdır. 2008 yılında başlayan ekonomik durgunluk, Soler&Palau Ventilation Group’un yenilikçi çalışmalarını ve yatırımlarını hiç bir şekilde engelleyemedi. Aksine, yatırımlarımızı ve yenilikçi ruhumuzu canlandırdı. Çünkü şirketimiz müşteri memnuniyeti anlayışı ile hareket ederek, müşterilerimizin sorunları çözmek için birlikte çalışma, ihtiyaçlarını belirleme ve her şeyden önce ürünlerimizdeki yüksek kalite ile güvenilirliğimizi pekiştirerek durgunluğun neden olduğu riskleri fırsata çevirmeyi bildi.